loading

Jesteśmy dziećmi Bożymi

Wydawnictwo Św. Wojciech

Id: 301098

Autorzy: ks. Jan Szpet, Danuta Jackowiak

Podręcznik dla dzieci pięcioletnich

Podręcznik podzielony jest na pięć działów i zawiera 31 jednostek lekcyjnych. każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach. przejrzysta oprawa graficzna podręcznika z dziecięcymi bohaterami, którzy pomagają dziecku zrozumieć przekazywane treści, sprawia, że każde dziecko będzie chętnie z podręcznikiem pracować.

Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego.
W tej fazie rozwoju szczególną rolę w procesie edukacji pełni zabawa. Dlatego jest ona punktem wyjścia w przybliżeniu zagadnień religijnych.
Zaproponowane sposoby prowadzenia zajęć dostosowane są do możliwości percepcyjnych pięcioletniego dziecka. Szata graficzna jest radosna, uśmiecha się do dziecka, dzięki temu pobudza jego wyobraźnię i zainteresowanie poruszaną tematyką, oraz pomogą w zapamiętaniu najważniejszych treści.
Metody zajęć praktycznych - rysowanie, kolorowanie, lepienie, malowanie, służą ekspresji uczuć dziecka, są sposobem jego wypowiedzi. W realizacji tych zajęć pomogą naklejki, strony do kolorowania, w które wyposażony jest podręcznik.

ISBN: 978-83-7516-405-3

Format: 20,2 cm x 26,5 cm

Liczba stron: 108

Oprawa: miękka

USTAW FILTR